Młodzi żeglarze zdobyli Zalew Koszycki

Data: 22-08-2017    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Młodzi żeglarze zdobyli Zalew Koszycki
W minioną sobotę, 19 sierpnia odbyły się XVIII Regaty o Puchar Grodu Staszica.  Do zorganizowanych na Zalewie Koszyckim zawodów zgłosiło się 65 zawodników  z 11 klubów w trzech klasach: Optymist do lat 11, Optymist od 12 do 15 lat oraz Kadet. Komisja sędziowska dała pierwszy sygnał do startu punktualnie o 10:30.

- W ciągu pięciu godzin rozegrano pięć z zaplanowanych sześciu wyścigów. Pogoda w dniu regat była wyśmienita dla młodych żeglarzy. Nie było ani za ciepło, ani za zimno. Wiał dość równy wiatr. W trakcie zawodów nie było żadnej niebezpiecznej sytuacji. Przez cały czas imprezy nad bezpieczeństwem czuwały motorówki z Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej oraz WOPR-u, za co jako organizatorzy bardzo dziękujemy. Nasi zawodnicy spisali się bardzo dobrze, plasując się w każdej z klas na podium i na wysoko punktowanych miejscach, co w ostateczności dało zwycięstwo w klasyfikacji generalnej: Puchar Grodu Staszica został w Pile – powiedział Ryszard Michalski, jeden z głównych organizatorów sobotnich zawodów.

Imprezę kwotą 3 tys. złotych wsparł Powiat Pilski, a honorowy patronat nad regatami sprawował Eligiusz Komarowski – starosta pilski. Podczas imprezy władze powiatu reprezentował Przemysław Pochylski, etatowy członek zarządu, który był pod wrażeniem zmagań z udziałem młodzieży: - To były piękne regaty. Wielkie brawa dla organizatora: Uczniowskiego Klubu Żeglarskiego „WODNIAK” w Pile. Gratuluję również przesympatycznym młodym żeglarzom, przed którymi duża sportowa przyszłość.